Gdzie kończy się swoboda stroju?

 

Kiss- PLNY LALA  Lubię- PLNY LALA  Banan- Zara First Love- Łukasz Jemioł  Pussy Power- Sinsay

Dzisiaj drugi wpis dotyczący odpowiedniego ubrania. Dress code jasno określa, co możemy założyć, a co powinno zostać w naszej szafie i spokojnie czekać na weekend. Swoboda ubioru to pojęcie względne. Nawet jeśli w naszej organizacji panuje kultura luzu, czy możemy pozwolić sobie na ekstrawagancję? Czy T-shirt z prowokującym napisem jest na miejscu? To zależy… ale dokładnie od czego?

Nie możemy nikogo obrażać  swoim strojem, szerzyć nienawiści i nietoleracji- to dla mnie najważniejszy wyznacznik. Zastanówmy się kilka razy, zanim założymy coś obraźliwego. Nawet jeśli jesteśmy źli na cały świat, nie lubimy swojej pracy i swojego teamu. Pracuję w dziale HR i uważam, że totalnie nie na miejscu są wszystkie przekleństwa na koszulkach, spodniach, sukienkach itd. Nie wyobrażam sobie, że idę do jednego z managerów i rozmawiam z nim, w koszulce „Don’t be a dick”. Wszystko jest kwestią taktu, po prostu. Taktu i dobrego smaku. Niektóre elementy garderoby powinny zostać w szafie. Także śmieszne wg nas napisy, mogą nie spodobać się naszemu przełożonemu, np. Nie każdy musi mieć podobne do nas poczucie humoru.

Powyższe t-shirty, są ciekawe i oryginalne, bez dwóch zdań. Mogą pokazywać, że mamy mocny charakter i pazur, ale dla mnie są aż za bardzo wyluzowane. Pracownik ma wiele oczekiwań, co do firmy, formy zatrudnienia i rozwoju na danym stanowisku. Ale powinien również skupić się na szacunku do pracodawcy. Tak po prostu, idę do pracy, to wyglądam schludnie. Nie mam potarganych ubrań, zbyt krótkiej spódnicy, gołych pleców, czy koszulki, która będzie skupiała na sobie całą uwagę. W pracy się pracuje, po pracy można poszaleć.

Uwielbiam ciekawe dodatki, srebrne buty, t-shirty, które rzucają się w oczy, ale w pracy zazwyczaj stawiam na prostotę i elegancję.  Mam koszulkę z jednorożcem, ale zakładam ją tylko wtedy, kiedy nie mam spotkań. Lepiej być ciut ostrożnym, niż za bardzo do przodu 🙂 Mamy być sobą, ale funkcjonujemy w społeczeństwie, musimy działać w obrębie norm.

You may also like